Právě vyšlo

Jak vybrat křeslo do bytu

27. 11. 2013, 16:19 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: kancelarska-kresla.info/magazin » Kancelářská křesla Praha
Nabídka zboží
Zavoláme Vám

Kancelářská křesla Praha

Kancelářská křesla Praha

18. 12. 2013, 10:44

Páteř člověka je tvořena z obratlů. Mezi obratli jsou tzv. meziobratlové ploténky, ty jsou podle pohybu obratlů stlačovány, např. při jednostranné zátěži je po čase možné pozorovat opotřebení plotének na této straně.


Kancelářská křesla Praha

Největší váhu těla nesou meziobratlové ploténky v bederní části zad. Ploténky plní funkci "polštářků" tlumících nárazy na jednotlivé obratle. Při kvalitním sedu by mělo docházet k podpoře páteře v bederní oblasti a k odlehčení přetěžovaných plotének v této oblasti.

Dynamické sezení

Tento pojem znamená sezení ve správné pozici, ideálně doprovázené přirozenými pohyby těla. Protikladem je tzv. statické sezení nebo dlouhodobé udržování těla v jednostranné pozici. Při správném sedu nedochází jen k úlevě pro záda, ale také ke správné činnosti břišních orgánů, které nejsou nadměrně stlačovány, ke správnému dýchání a celkové cirkulaci tekutin, včetně krevního oběhu. To vše se odrazí také v pracovní výkonnosti.

Provedení kancelářského křesla

Nejdůležitější částí kancelářského křesla je nastavitelná výška sedáku a správný výběr hloubky a šířky sedáku – musí odpovídat postavě uživatele. Dále je důležité nastavení zádově opěrky, která dává podporu právě bederní páteři. Zda má židle oporu i pro hrudní, krční páteř a hlavu není z hlediska zdravého sezení důležité. Tyto opěrky mají funkci při relaxaci, ne při užívání k běžné práci. Je-li to z hlediska charakteru práce možné, doporučuje se vybírat kancelářská křesla s područkami. Při některém druhu práce – např. pokladní je však potřeba mít ruce volné.

Materiály kancelářských křesel

Kvalitní sedáky a opěrky bývají vyráběny z tvrdé polyuretanové pěny. Příliš měkké židle se brzy opotřebí. Potahové látky je možné doporučit přírodní i umělé, jedná se o speciální polyesterové látky, které jsou prodyšné a odolné proti rychlému mechanickému opotřebení.

Zobrazení: 28191 Hodnocení:
Kancelářská křesla PrahaPoslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client16/web1721/web/magazin/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client16/web1721/web/magazin/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20
6 447,- Kč
Detail
14 600,- Kč
Detail